OBSAH

 • Pozývame Vás na náš "Kvetinkový koncert"

  Pozývame Vás na náš "Kvetinkový koncert"
 • Ďalší interný koncert !!!

  Ďalší interný koncert !!!

  V pondelok 30. apríla sa v našej ZUŠ Michala Vileca konal ďalší, v roku 2018 už v poradí 4. interný koncert žiakov našej ZUŠ. Svoje interpretačné majstrovstvo ukázalo viac ako 20 účinkujúcich. Sprievodné slovo mala opäť p. uč. Lilia Kunecová, ktorá k jednotlivým interpretovaným skladbám podávala krátku, k počúvaniu navodzujúcu informáciu. Ďakujeme za krásny zážitok.

 • Fantastický umelecký výkon nášho mladého saxofonistu !!!

  Fantastický umelecký výkon nášho mladého saxofonistu !!!

  Vo štvrtok 26. apríla sa v Starej Ľubovni konal ďalší ročník "Celoslovenskej saxofónovej súťaži", na ktorej sa zúčastnil aj náš žiak – saxofonista Tomáš Jurč. V silnej konkurencii 23 súťažiacich získal zlaté pásmo a stal sa aj celkovým víťazom svojej kategórie. Veľkú zásluhu na tomto úspechu má aj jeho pedagóg učiteľ našej ZUŠ Michala Vileca Marián Bukovský, ktorý bol tiež ocenený za prípravu žiaka na tejto celoslovenskej súťaži. Tomášovi a jeho pedagógovi blahoželáme a prajeme ďalšie umelecké úspechy.

 • Školské kolo speváckej súťaži Slávik Slovenska 2018

  Školské kolo speváckej súťaži Slávik Slovenska 2018
  26. 4. 2018

  Včera 26. apríla sa v našej Veľkej koncertnej sále konalo školské kolo už 28. ročníka Celoštátnej speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018. V súťaži toho najprirodzenejšieho detského prejavu, čím spev ľudovej piesne určite je sa predstavilo 13 súťažiacich - mladých ľudovkárov. V silnej konkurencii nakoniec porota vybrala z každej z troch kategórií toho najlepšieho, ktorý nás bude reprezentovať na okresom kole, ktoré sa uskutoční u nás 17. mája 2018. Prekrásne výkony si zaslúžene získali potlesk a uznanie publika. Všetkým súťažiacim blahoželáme. 

  Víťazi kategórii : I. kategória - Laura Čušková

                             II. kategória - Hana Molčanová 

                            III. kategória - Miriam Bražinová

 • Nové úspechy našej ZUŠ-ky

  Nové úspechy našej ZUŠ-ky

  Naša Základná umelecká škola Michala Vileca aj vo svojom jubilejnom roku pracuje s talentovanými žiakmi, ktorí nereprezentujú len svoje majstrovstvo, ale aj svoju školu a mesto Bardejov. Môžeme sa pochváliť poprednými umiestneniami na celoslovenských a regionálnych súťažiach.

  Mesiac apríl bol úspešný hlavne v oddelení klávesových nástrojov. Na regionálnej klavírnej súťaži v Snine získali žiaci p. uč. Mariána Goleca Kristián Podubinský a Soňa Semanková zlaté pásmo a tí istí žiaci so svojim pedagógom uspeli jedným zlatým a jedným bronzovým pásmom na klavírnej súťažnej prehliadke v Spišskej Novej Vsi. 

  V Považskej Bystrici prebehol už 10. ročník celoslovenskej súťaže v hre na keyboard, kde náš žiak Juraj Bilčák z triedy p. uč. Štefana Hersteka získal v silnej konkurencii strieborné pásmo. 

  Naše úspechy v tomto mesiaci boli zavŕšené prijatím našich žiakov na umelecké školy, kde môžu aj ďalej rozvíjať svoj talent a umelecké zručnosti. Bianka Bubenová z triedy p. uč. Kaščákovej v hre na cimbal, Kristián Podubinský z triedy p. uč. Goleca v hre na klavír a Lukáš Magoč z triedy p .uč. Bukovského v hre na saxofón. 

  Všetkým úspešným žiakom a ich pedagógom gratulujeme .

 • Koncert a workshop nášho bývalého študenta Jožka Chovanca

  sV stredu 11. apríla 2018 vo VKS našej ZUŠ konal koncert spojený s krátkou besedou nášho bývalého žiaka Jožka Chovanca. Jožko ako odchovanec našej ZUŠ, košického konzervatória a VŠMU v Bratislave prezentoval svojou interpretáciou svoje prvéólové  CD, ktoré vydal minulý rok.

  V krátkom vstupe si mohli aj naši študenti vyskúšať spoločnú hru s týmto hráčom na akordeón, kde si spolu zahrali jednoduchú ľudovú pieseň, keďže je Jožko Chovanec známy aj ako člen ľudovej hudby „Muzikanci Raslavicke“.  V krátkej besede prítomným priblížil svoju cestu od malého zuškára až po profesionálneho hráča na akordeón.      

  Aj tento koncert sa konal pri príležitosti osláv 80 - tého výročia založenia našej ZUŠ.

 • Vystúpenie na Galavečere ocenených !!!!

  10. marca 2018 sa konal v športovej hale „Galavečer ocenených“. Okrem odovzdávania cien sa o program postarala v úvode Harmónia Band so žiakmi a tanečníkmi našej ZUŠ Michala Vileca v Bardejove. Všetkým ďakujeme za dobrú reprezentáciu našej školy.

 • Dnešný skvelý " Koncert bývalých absolventov" - ďakujeme za krásny umelecký zážitok :)

  Dnešný skvelý " Koncert bývalých absolventov" - ďakujeme za krásny umelecký zážitok :)

  Stalo sa už milou tradíciou našej školy, že nezabúda na svojich bývalých absolventov a organizuje pre nich koncert, na ktorom si môžu zahrať a svojou interpretáciou ukázať, čo sa naučili a ako pokročili vo svojej profesionálnej aj amatérskej umeleckej kariére. 
  Na tohtoročnom koncerte, ktorý sa konal v ZUŠ Michala Vileca 23. februára 2018 o 17.00 sa predstavili na akordeóne Jozef Chovanec a Slavomír Harman, na klavíri Ema Pisarčíková, Tadeáš Golec a Šimon Boguský  klasickú hudbu vystriedali Tamara a Tatiana Baňkové členky hudobného dua TBee Girls, na saxofóne zahral Miloš Kostár a na husliach Miriama Katuščaková a Terézia Popaďáková

  Svojou interpretáciou svetoznámych hudobných autorov ukázali svoje interpretačné majstrovstvo a dokázali, že na „nich“, na svojich bývalých žiakov môžeme byť právom pyšný.

 • Koncert bývalých absolventov našej školy

  Srdečne Vás pozývame na "koncert bývalých absolventov", ktorý sa uskutoční 23.februára 2018 o 17.00 vo veľkej koncertnej sále našej školy.  

 • Jarné prázdniny !!!

  Oddýchnite si všetci cez jarné prázdniny, ktoré budú od 24.02.2018 - 04.03.2018. Nástup do školy po prázdninách je v pondelok 5. marca 2018.   

 • Jazzové stretnutie s našimi bývalými žiakmi ....

  Naša škola  sa  prezentovala tento týždeň veľmi zaujímavým  workshopom  v podaní našich bývalých absolventov Miloša Kostára a Šimona Boguského.    Mladí umelci  hrajúci v hudobnej zostave  saxofón – klavír  interpretovali  jazzovú  hudbu  s voľnou  improvizáciou.  Saxofonista Miloš Kostár v priebehu akcie priblížil možnosti práce a štúdia na jazzovom inštitúte v rakúskom Graci, ktorého je momentálne aktívnym študentom.  Mladí jazzový interpreti ukázali našim žiakom, ale aj učiteľom krásy jazzovej hudby. 

 • Valentínsky koncert

  Valentínsky koncert , ktorý je na ZUŠ Michala Vileca už tradíciou privítal svojich divákov 13. februára 2018. Skladby a tance, ktoré boli na koncerte prezentované umocňovali atmosféru  „sviatka lásky“, ktorému bol koncert venovaný.  Tematický konferans  a valentínske pozdravy, boli vrcholom tejto vydarenej akcie.       

 • 45 rokov VO - Putovná výstava

  V rámci osláv 80. výročia založenia ZUŠ a 45 rokov fungovania VO sme pre Vás pripravili "Putovnú /mini/ výstavu" prezentovanú v priestoroch bardejovských základných škôl.  

 • Nová výstava - Čaro grafiky .....

 • Koncertný týždeň na ZUŠ Michala Vileca

  Koncertný týždeň na ZUŠ Michala Vileca

   

   

  V minulom týždni prebehli na pôde Základnej umeleckej školy Michala Vileca dve vydarené akcie, ktoré boli prezentované pre širokú verejnosť  nášho mesta.  V pondelok  29. januára 2018 škola zorganizovala „ Novoročný koncert“ ,  ktorý bol ukážkou práce žiakov a pedagógov   ZUŠ a na ktorom škola  pozdravila svojich priaznivcov v novom kalendárnom roku 2018.   

  Pravidelný  mesačný koncert, ktorý bol venovaný nielen pre verejnosť, ale aj pre žiakov našej školy prebehol v stredu 31. januára 2018. Tak ako aj podobné koncerty tohto formátu aj tento bol zážitkovo umocnený sprievodnými  slovami, ktoré poslucháčom umožnili lepšie vnímať počúvané hudobné diela.

  Týmito dvoma koncertmi  Základná umelecká škola Michala Vileca načala jubilejný rok svojej existencie. ZUŠ Michala Vileca si v roku 2018 pripomína už 80te výročie svojho vzniku a pripravuje množstvo aktivít a akcií, ktoré budú venované práve tomuto  výnimočnému míľniku v jej histórii.

 • Polročné prázdniny !!!

  Prajeme všetkým našim žiakom - ich rodinám a všetkým, ktorí spolu s nami písali tento úspešný kalendárny rok 2017  veľa zdravia a lásky do Nového roku 2018. 

                                                                                                                        Kolektív ZUŠ Michala Vileca

  Polročné prázdniny - 2. 2. 2018 - piatok

                                              Nástup do školy po prázdninách je v pondelok  5.2.2018       

 • Novoročný koncert

  Pozývame Vás  ... 

 • Pozývame Vás na náš galaprogram " Farby Vianoc" !!!

  Všetkých našich priaznivcov srdečne pozývame na náš galaprogram, ktorý sa bude konať už 12. decembra 2017 o 17.00. hod. v športovej hale Mier. Tešíme sa naVás.  

 • Pravidelný mesačný interný koncert našej ZUŠ 28. novembra 2017

  28. novembra sa vo VKS našej ZUŠ konal pravidelný mesačný interný koncert, kde si mohli skúsiť verejnú interpretáciu okrem ostrieľaných hráčov aj naši najmenší žiaci. Koncert sprevádzala odborným slovom p. uč. Lilia Kunecová.

   

  viac foto na https://www.facebook.com/zusmvileca/

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny

  Oddýchnime si všetci cez "Jesenné prázdniny" , ktoré budú od 30.10. do 1.11.2017 . Nástup do školy je až vo štvrtok 2.11.2017.  

Novinky

Kontakt

 • Základná umelecká škola Michala Vileca
  Hurbanova 10, 085 01 Bardejov
 • +421 54 4722365

Fotogaléria